شورای نگهبان پس از بررسی شکایات نامزدهای رد صلاحیت شده و مشمول عدم احراز نمایندگی مجلس هشتم، صلاحیت 205 کاندیدای دیگر را مورد تائید قرار داد و برای ابلاغ به نامزدها این فهرست را به وزارت کشور ارسال کرد.
صلاحیت این تعداد از کاندیداها در مراحل قبلی از سوی هیئت های اجرایی و نظارت رد شده بود.
*آذربایجان شرقی
انوشیروان اسدی یوسفلو - کلیبر و بخش هوراند
بهروز جباری فرکوش - سراب
اسماعیل حیدریآزاد اغمیون - سراب
جعفر اجتهادی - اهر و هریس
عزیز رستمی - میانه
رحیم ولایتی- بستانآباد
جمیله روحزنده - شبستر
محمد سلطانی - مراغه و عجبشیر
بهزاد قرهباغی - شبستر
مجید نصیرپور سردهالی - سراب
*اردبیل
حسن داداشی - خلخال و کوثر
*اصفهان
محمدرضا اثنیعشری - برخوار و میمه
پرویز احسانزاده - اصفهان
رمضانعلی اکبری - فلاورجان
حسین توکلی - برخوار و میمه
سعید ارثی - برخوار و میمه
محمدحسن حبیبالهی نجفآبادی - اصفهان
مسعود حبیبی - فلاورجان
اسماعیل حکیمالهی - فریدونشهر
محمد حمیدی - لنجان
محمد زادهحسینی - اصفهان
آرش زاهد - شهرضا و سمیرم سفلی
محمدحسین سلیمانیپور - اصفهان
بهرام شجاعی - فریدن و فریدونشهر
محمد ضابطی طرقی - نطنز و قمصر
سیدنصرتاله طاهری تختهچوبی - لنجان
مسعود طوقانی ریزی - لنجان
محمدحسین عابدی - شهرضا
محسن عابدی - اصفهان
حسین عابدی - اصفهان
رحمتاله علیاکبری - کاشان
علی قاسمی - فلاورجان
علی کردآبادی - اصفهان
علی مختاری - اصفهان
مهدی مدنی - کاشان
علی فرهادی - سمیرم
احمد مشهدی - نطنز
زهرا ممتاز - شهرضا
مجید منصوری - لنجان
نعمت مهدویراد - خمینیشهر
سیدحسین میرمحمدصادقی - اصفهان
علیرضا یزدانی - فریدن
سعید نوهای - شهرضا
احمد نوروزی - لنجان
محمد هاشمی - نطنز
* آذربایجان غربی
امینه جلیلی زاده - ارومیه
علیرضا دریایی - ارومیه
سیدحبیب اکرمی - ماکو و چالدران
سیفعلی دلیر - نقده و اشنویه
رضا فتحاللهی - خوی
*ایلام
غلامرضا مهدوی - دهلران
حسن شهریار - ایلام
*تهران بزرگ
رحیم اسمعلی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
علیرضا پریزاده - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیامک پیشکاری- تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
نادر احمدبن - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
شهرام جلیلزاده - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
معصومه دربهالی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدعلیرضا رازقی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
علی رستمیان - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
غلامرضا رضوانی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدمحسن رضوینژاد - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
علی زارع - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمدرضا سمواتی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمدحسین شبانی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
جواد تسریفی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
شراره شهبازی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
ناصر شهیدی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
مرجان شیخالاسلامی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
صفر صادقی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمد صفیخانی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
فرامرز رمضانی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
داود سمیع - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
عفتالسادات طحامی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
رسول عباسی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
حسین عباسیمقدم - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیاوش عبدالهی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
رحمان علیان - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
خلیلالله علیخانی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
مجید علیزاده - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
حمیدرضا فتحی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمدحسن قادری - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدعلیاکبر کاظمی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
فریده کریمی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
حسین کیخائی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
عباس لشتی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
کوروش محمدی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمد محمدی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
نادر مروتی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
حسن کاظمی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
مهدی مصیبزاده - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
منصور مطیع - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
مهدی معدنچی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
وحیدرضا معینیان - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
جلالالدین مقصودی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمدرضا ملاصالحی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
علیرضا مناجاتی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
قاسم مهری - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمود موسایی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدحسین موسوی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدجلیل موسوی- تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدعلیرضا موسوی- تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سیدمحمدرضا موسوینژاد - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
اکرم میرزایی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
علیرضا میریوسفی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
مظاهر یاوری - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
سعید نصرالهی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
محمدرضا وزوالی - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
احمدرضا یاری - تهران و ری و شمیرانات و اسلامشهر
*تهران
رضا خلجامیری - کرج
حجتاله قاجار - ورامین
بهرام آجرلو - کرج
یونس میرزاییتبار - کرج
اکرمتاج قنبری - شهریار
*خراسان جنوبی
وحید کامرو - قائنات
* چهارمحال بختیاری
هوشنگ امیرخالی دهککردی - شهر کرد
حشمتالله قلیپور - شهر کرد
محمد اسماعیلی - اردل و فارسان
*خراسان شمالی
محمد نورییامی - شیروان
*خراسان رضوی
سیدموسی بنیفاطمی - مشهد
عباس بهزادی - مشهد
غلامرضا جعفرپور - کاشمر
علی اکبری - مشهد
حسن حسنزاده - مشهد
سیدهادی حسینی - مشهد
محمدعلی خوشدل - مشهد
رضا دانشور - چناران و طرقبه
ابراهیم دهقان - مشهد
ناهید زرگرانی - مشهد
حمیدرضا کخای فرزانه - مشهد
هادی شوشتری - قوچان
علی فرهودی - مشهد
علی قرباننژاد - قوچان
جوان سلاطین - مشهد
*سمنان
رضا بسطامی - شاهرود
مجتبی ایمانیان - دامغان
حسن جورابلو - گرمسار
*سیستان و بلوچستان
فرهاد سرحدی - زاهدان
*خوزستان
ناصر اقبالی - آبادان
صادق سبهالی - دشتآزادگان
عباس آبیار - خرمشهر
شهره ورشوی - اهواز
اسمعیل هواسیپور - اهواز
*فارس
حبیبالله رشیدی - مرودشت
محمدخلیل گواهم - شیراز
سوسن زارع - شیراز
کرامتالله دهقانی - سروستان
مسلم شریفی - شیراز
سوسن زارع از حوزه انتخابیه و نیریز به شیراز تغییر حوزه داده است.
*کرمان
طیبه ملکمحمدی - کرمان و راور
علی کلانتری - رفسنجان
*کردستان
سیدسعید سجادی - بیجار
سیدسعدی سجادینسب - سنندج
سیدجمیل احمدی - سنندج
محمدرضا سمندری - سقز و بانه
یدالله محمدی - قروه
*کهکیلویه و بویراحمد
احمد خورشیدی - گچساران
هادی زارع - گچساران
محمدجواد ارجمند - بویراحمد
جمشید صفوی - بویراحمد
فتحاله مردانی - بویراحمد
سیدمحمد موسوی - بویراحمد
*کرمانشاه
شهاب یادگاری - کنگاور و صحنه و هریسن
*گیلان
علی اکبری - رودسر
محمدعلی خداجو - لنگرود
علیاصغر آصفیراد - رشت
ابراهیم مسافری - صومعهسرا
*گلستان
غلامرضا جوینی - گنبد کاووس
جواد نظری - کنبد کاووس
عبدالستار خرمالی - گنبد کاووس
بایرام گلدی برمک - گنبد کاووس
عبدالخالق عباسی - کردکوی و ترکمن
*مرکزی
سیدمرتضی ظریف حسینیان - اراک
منصور کلا - تفرش
حسن محمدی - محلات
علی مقدر - ساوه
فاضل حیدری - شازند
علیاکبر نصیری- تفرش
فریده نوروزی - اراک
حمید یعقوبیفر - تفرش
جمیله نوری - شازند
علی نیکنام - تفرش
*مازندران
داود صابری - بهشهر
سیدشهابالدین کاظمدینان - آمل
سیدرفیع کاظمی - نوشهر
جهانبخش پورآهنگریان - تنکابن
محمد محمدپور - آمل
بهرام مرادی - تنکابن
*یزد
ناصرحسین سرتیبزاده - تفت و میبد
جواد محیطیاردکانی - اردکان
*همدان
سیدمنصور حسینی - ملایر
سیدباقر حسینی - بهار و کبودرآهنگ
محمدحسین حسینی - همدان
کوروش اردلانی - تویسرکان
علیمحمد حیدری - ملایر
مهری سعیدی - همدان
طیب شیخبابایی - بهار و کبودرآهنگ
مجید صادقیاطهر - رزن
حسین عزیزی - ملایر
سعید کریمی - همدان
محمدرضا کریمی - همدان
حسن وفایی - ملایر
اکبر کوکبی حمیدپور - رزن
مهدی نصیری - همدان
فرزانه نیکو - همدان
*هرمزگان
محمداشرف بخرد - بندرلنگه
شورای نگهبان قانون اساسی در مهلت قانونی 20 روزه رسیدگی به شکایات داوطلبین که جمعه، سوم اسفند خاتمه می یابد، طی سه مرحله قبل صلاحیت 813 نفر از کاندیداها را برای نمایندگی مجلس تائید کرد.
با احتساب این 205 کاندیدای تائید صلاحیت شده، آمار تائید صلاحیت شدگان نمایندگی مجلس توسط شورای نگهبان از مرز یک هزار نفر گذشت.
گفته می شود فهرست دیگر تائید صلاحیت شدگان، که انتظار می رود بیش از 100 نفر باشد جمعه سوم اسفند از سوی شورای نگهبان به وزات کشور ارسال خواهد شد.
آقای دکتر شهرام جلیل زاده رحمتی با کد داوطلبی 58 ب 135 از حوزه انتخابی تهران ری شمیرانات و اسلامشهر با توجه به سوابق عملی و تخصصی ایشان ، شانس بیشتری نسبت به سایرین در این حوزه داشته و صد البته امید است انتخاب مردم با توجه به نامها و چهره ها نبوده بلکه بر اساس دانش ، تخصص و کارآیی افراد استوار باشد.